Jdi na obsah Jdi na menu
 


25. - 26. 9. 2010

Otevřený šampionát v agility retrieverů

Ostrava

 

Je tomu již dlouho, co jsme do Ostravy vyrazili poprvé. Tenkrát (rok 2006) to byla Bibinky nejúspěšnější závodní sezona a Bíba se na cvičišti u Permoníků stala 2. vícemistrem ČR. Od té doby uplynulo hodně času a leccos se změnilo. Závody už nepořádají Permoníci, ale OSA Rychlé tlapky Ostrava Třebovice. Závod se také z původního "Mistrovství retrieverů" přejmenoval na "Otevřený šampionát retrieverů", z důvodu možnosti posuzování jakýmkoliv rozhodčím. Na závodě se statusem "Mistrovství" může posuzovat jen rozhodčí s aprobací "národní, mezinárodní".. 

Obrazek

Do Třebovic jsme se původně chtěli vydat již na začátku Chesinčiny agilitní kariéry, bohužel utržení vazu v koleni nám to překazilo. Nyní nám ale v 350 km  dlouhé cestě nic nebránilo, tudíž jsem již v květnu závody přihlášila a naše posádka ve složení: já, táta, Petr, Chesie, Meggie se mohla vydat vstříc záludným parkurům... A že byly;) I když ne možná až tak záludné, ale rozhodně lepší než u nás ve středních Čechách. Osobně se mi moc líbili.. U obou rozhodčích (Petr Dostál, Jiřina Máčková) jsem ještě neběžela, ale z nynější zkušenosti mohu říci, že pokud by neposuzovali tak daleko, ráda bych na ně jezdila i dál;)..

Co bylo horší, byla organizace. 2 pomocníci na 1 parkur, ozvučení, které u startu není slyšet a kantýna "jen" s klobásou a masem pro mě byla trošku k nepochopení.. K plusu mohu říci, že všichni pořadatelé byli neuvěřitelně vstřícní, ceny  byly připravené moc hezké a vyhlášování bylo v cuku letu po doběhání!! Ale teď už k našim výsledkům:)

 

Obrazek

V sobotu se nám dařilo méně.. K mé ranní depresi nejvíce přispěl neuvěřitelný DIS Chesinky na poslední překážce. Když už jsem toho blázna celým parkurem nějak provedla, poslední skočku chesapeak oběhl a skočil zpět!!  Celé ráno bylo dost hektické, prohlídky jsem měla na obou parkurech současně, holky mi běželi také těsně za sebou. Megginka byla lepší, vnímala, běžela hezky pozorně, sem tam se ale nějaká ta chybka vloudila. V celkových výsledcích si každá odnesla bronzovou medailičku ze zkoušky.

 

Obrazek

Neděle byla o mnoho optimističtější;). Každá  z holek si odnesla po 1 DIS, s čímž jsem ze 4 běhů byla velmi spokojená - beztak to bylo kvůli mně;) .Megginka se v posledních dvou bězích vytáhla a bylo to trošku jako - přišel jsem, zaběhl jsem, zvítězil jsem, jen nás v obou případech o pár setinek někdo předběhl;). Dva stříbrné pohárky z čistých běhů putovali s námi domů.  Chesinka podala na ní moc hezké výkony, sice běhy nebyly čisté, ale i tak to byl vždy pro chesapeaka úspěch - všechny zóny, a těžké náběhy do slalomu. V konečném vyhlašování byla Ches oceněna jako Šampion CBR v agility 2010, se celkovým 4. místem v součtu. Překvapením pro nás bylo, když nás pan rozhodčí Dostál vyhlásil jako Retrievera dne:). Děkujeme.

Obrazek

Takže příští rok??? Uvidíme:), třeba zase na konci září do Ostravy.. V závěru musím poděkovat tatínkovi a Peťulínovi za morální a "materiální" podporu. Tatínkovi za bezpečný odvoz tam a zpět a kompletní teamové služby:D, Peťovi za celý víkend prudění, které mě vždy dostatečně rozproudí krev v žilách:D

Agility ZDAR!!! - všechna videa a fotky na obvyklých místech;)

PS: Za případné chyby a překlepy se omlouvám, článek píšu v univerzitní knihovně na nejhloupější klávesnici na světě...