Jdi na obsah Jdi na menu
 


Labradoři
Jsou to úžasní psi, zaslouží si úžasný život a úžsného pána...

Co by se dalo říci k labradorovi?! Všechny standardy tvdí, že se jedná o pejska klidného, vyrovnaného a přátelského..Jenže...Pokud jste si právě přivezli štěňátko, či máte doma staršího psího puberťáka , pravděpodobně by jste nesouhlasili.. Náše Bibinka je toho důkazem. Když se zrovna díváte, oplácí Vám milující pohled sladkého andílka, ale když se otočíte roupama neví, kterou lumpárnu by provedla dřív.. A tak jsme měli vyhrabané linoleum v předsíni, později i se starými dlaždičkami, které byli pod ním. "Zařvala" skříň v chodbě, některé tapety a tatínkův ozdobný korek ( dnes bytelný dřevěný obklad )..

Obrazek


Ke stavu klidnosti jsme se dopracovaly na 4 letech.. Teď už můžu říci : " Ano, máme doma kliďase".. V jiných ohledech se labradoři vůbec nemění.. Např.: jejich láska k vodě je pořád stejně ohromná, náš pejsek je schopen Vás stáhnout i na kole do řeky, pokud se zrovna jede okolo..
Nenažranost je také druhé jméno labradora, právem mu někteří přezdívají "Chodící popelnice" aneb " Sežeru na co příjdu" .. Se štěňátkem je to ještě horší. Starší pes se časem naučí, že nedopalky od cigaret,papírové kapesníčky, obecně vše co se kde válí, jsou prostě FUJ, štěňátku hold musíte každých 20 s. vytahovat něco z tlamičky..
Tato vlastnost možná bohudík, možná bohužel postupem času odumírá..Rodí se stále více jedinců, kteří už nejsou tím typickým žroutem.. Není to jediná změna, kterou můžeme vidět.. Poměrně velkému počtu labradorů ve výstavním kruhu chybí typický vydří ocas..
Trend trpasličích nohou není již bohudík tolik aktuální, spíše na výstavách můžete potkat jedince s špatnou pigmentací.. Labradoři bez PP bývají hubení..

Obrazek

Další jejich vlastnost je vše-přinášení. Vysloveně dělají čest skupině slídič přinašeč:). Bibinka nosí vše.. Zapomenuté bačkory, košíček na kolíčky, podá ochotně kapesník, papír aniž by ho zmačkala, klíče či mince. Balónek to je poklad, kterého nikdy není dost a nejde se ho nabažit:).
Labrador je úžasné plemeno, jeto ohromný pracant, musí být neustále psychicky i fyzicky zaměstnáván, jinak bude nešťastný. Proto by neměl přijít k lidem, kteří na něj nebudou mít čas. Měl by jako většina větších plemen absolvovat alespoň základní výcik poslušnosti, protože nevychovaný labrador je pohroma, jak pro majitele tak pro okolí. Já pořád vymýšlí nové a nové úkony pro Bibinku. Začaly jsme s flyballem a obranou ( to je prý podle Bíbi děsná bžunda) , ještě předtím s dogdancingem ( twist by dělala až do smrti:)), prostě vše Bibču "děsně" baví, agility přímo zbožňuje.
Každý by proto měl uvažovat, pokud si chce labradora pořídit, zda ho zvládne či ne.

Jsou to úžasní psi, zaslouží si úžasný život a úžsného pána...